Wojsko terytorialne dla ochotników

Mieszkańcy powiatu ostrowieckiego chcą do terytorialsów – twierdzi major Zbigniew Turczyniak, szef wydziału rekrutacji w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Sandomierzu. Przez cały tydzień w Ostrowcu promowali służbę wojskową.

– Poszukujemy osób chętnych do służby wojskowej, zawodowej jak i terytorialnej. W poniedziałek i wtorek można było zapisywać się w powiatowym urzędzie pracy, a w środę w starostwie powiatowym. Czwartek i piątek w urzędzie miasta a w sobotę oraz niedzielę w galerii ” Ostrowiec” – mówi Zbigniew Turczyniak.
Major Turczyniak potwierdza, że mieszkańcy pytali zwłaszcza o terytorialną służbę wojskową i możliwość pełnienia jej w X Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.
-Aktualnie ochotnicy służą w I Batalionie Piechoty Lekkiej, który stacjonuje w Kielcach. Niedługo część z nich zostanie przeniesiona do służby w Sandomierzu, gdzie zostanie utworzony II batalion. Służba jest skierowana dla osób pracujących, którzy wykazują zainteresowanie wojskiem, swoje hobby mogą rozwijać w postaci ćwiczeń wojskowych odbywanych przez dwa dni raz w miesiącu jest to czas wolny od pracy, zazwyczaj podczas weekendu – dodaje Zbigniew Turczyniak.
Komenda Uzupełnień do Ostrowca jeszcze wróci. Zachęcać do wstąpienia w szeregi zawodowych żołnierzy będą powtórnie po nowym roku.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia