5400 zł – tyle zebraliśmy pierwszego dnia „Gwiazdki Moc”

To był szalony dzień – pierwszy dzień naszej akcji Gwiazdki Moc. Przypomnijmy, że w tym roku – do piątku – zbieramy na rzecz Zespołu Szkół Specjalnych przy ulicy Iłżeckiej. Chcemy doposażyć tzw. Salę Doświadczania Świata, która pozwala na bardzo dobre efekty w rehabilitacji, a także urządzić Pracownię Zawodów, w której podopieczni Zespołu Szkół Specjalnych mogliby kształcić swoje umiejętności.

Licytacje rozpoczęliśmy dziś od stroika Zespołu Szkół Specjalnych i dalej misia WOŚP, płyty z autografami członków zespołu Kobranocka, koszulki z autografem Anity Włodarczyk i jodły kaukaskiej. Za te przedmioty słuchacze zaoferowali łącznie 1700 złotych.
Z powodu awarii na czwartek musieliśmy przełożyć licytację pięknej złotej biżuterii ofiarowanej przez Małgorzatę Rapacz, właścicielkę salonów Polskie Srebro – Złoto Świata. Pierścionek i naszyjnik już na samym początku osiągnęły kwotę kolejno 300 i 400 złotych, ale zawiodła linia telefoniczna. Licytację zakończymy w czwartek w godzinach 11.00 – 13.00.
Prawdziwa batalia była toczona o dar wójta Bodzechowa Jerzego Murzyna, 'pejzaż Bodzechowa’ autorstwa Jerzego Wójtowicza, twórcy ludowego i mieszkańca gminy oraz monografię Bodzechowa 'Wczoraj i dziś’.
Włączyło się w nią wielu mieszkańców.
Później zadzwonił Wiesław Cisek, przewodniczący Rady Gminy Bodzechów, który zaoferował od całej Rady Gminy Bodzechów 800zł.
Ofertę radnych przebiła pani Barbara – dała 900 złotych. Po czym zadzwonił pan Robert i w imieniu pracowników gminy dołożył 865 złotych – do tego, co zaoferowali radni.
Obraz miał pozostać w gminie, ale z walki nie zrezygnowała pani Barbara – dała 1700 złotych.
Pani Barbara wygrała tę licytację – obraz chce powiesić w salonie swojego domu.
Finałową licytację mundialowej piłki z autografem Kuby Błaszczykowskiego wspierały dzieci z przedszkola numer 19.
Wydawało się, że piłka miała trafić do pani Ksymeny, która zaoferowała 1500 złotych, ale w licytację włączył się pan Adam i za piłkę ostatecznie dał 2000 złotych.
Dziś – bez zakończonej licytacji złotej biżuterii uzbieraliśmy 5400 złotych.
Jutro przez cały dzień – jako główny przedmiot – będziemy licytować porcelanową rzeźbę przedstawiającą głowę Józefa Piłsudskiego. To projekt artysty Stanisława Bracha przygotowany na na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości – przez Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież.
Będziemy licytować też piękny stroik przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych, nowoczesną Rzeźbę w drewnie, wykonaną z orzecha włoskiego o wysokości 100 cm. Jodła kaukaska w donicy wyhodowana od samego nasionka przez wójta Bałtowa Huberta Żądłę,
Oryginalną, modową torba marki MILAGO, Ryciny zespołów podworska od wójta Waśniowa Krzysztofa Gajkewskiego i wiele innych przedmiotów, a opisy wszystkich znajdziecie na naszej stronie internetowej.
/pcr/

Ważne wydarzenia