Już jutro rozpoczynamy Gwiazdki Moc 2018

Za oknami lekka szaruga, dni są krótkie, spadł już pierwszy śnieg. To znak, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Najpiękniejszy w naszej tradycji czas, który spędzamy ze swoimi bliskimi, kiedy częściej niż zwykle myślimy o innych, i kiedy rodzi się w nas chęć pomocy osobom, które jej potrzebują.

Radio Ostrowiec, właśnie z myślą o POMOCY INNYM organizuje kolejną edycję świątecznej akcji charytatywnej „Gwiazdki Moc”.

W minionym roku dzięki zaangażowaniu w naszą akcję wielu wspaniałych ludzi zgromadziliśmy ponad 60 tysięcy złotych, które posłużyły do wyremontowania i urządzenia pięknej świetlicy do wypoczynku dla dzieci i ich opiekunów na oddziale pediatrycznym Szpitala Powiatowego w Ostrowcu. Kupiliśmy rozkładane fotele do sal, dzięki czemu rodzice nie muszą już nocować na stołeczkach albo spać na podłodze na przynoszonych ze sobą materacach. Cały oddział pediatryczny wyposażyliśmy także w rolety przeciwsłoneczne, które poprawiły komfort pracy personelu i dały ochronę przed słońcem małym pacjentom. Doposażyliśmy także pokój lekarski w komputery i drukarki tak, by skrócił się okres oczekiwania na wypis, czy recepty.

A w tym roku naszym celem jest zgromadzenie środków, które pozwolą na wsparcie Zespołu Szkół Specjalnych przy ulicy Iłżeckiej w Ostrowcu.
W placówce uczy się około 100 uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi na poziomie szkoły podstawowej, szkoły gimnazjalnej oraz szkoły przysposabiającej do zawodu.
Wielu podopiecznych szkoły marzy o zdobyciu umiejętności, które pozwolą im przynajmniej w części na samodzielność lub znalezienie zajęcia, które pozwoli im na funkcjonowanie w społeczeństwie, wśród ludzi.
My marzymy o tym, by pomóc im w urządzeniu Pracowni Zawodów, w której mogliby uczyć się fachu. Obecna Pracownia pamięta jeszcze lata dziewięćdziesiąte, wiele sprzętów nie spełnia już współczesnych wymogów. A mimo to podopieczni wraz z nauczycielami potrafią w niej dokonywać „cudów”. Powstają tam własnoręcznie przygotowane wypieki, ciasteczka, przetwory. Prześliczne okolicznościowe dekoracje, drewniane zabawki.
Dochód ze sprzedaży tego, co powstaje w pracowni placówka przeznacza na dodatkowe zajęcia dla podopiecznych – takie, na które nie mogą pozyskać środków z budżetu.
Nowoczesna pracownia pozwoliłaby im rozwinąć skrzydła, poszerzyć ofertę i nie tylko kształcić umiejętności, ale także mieć możliwość pozyskiwania własnych środków.
Jeśli hojność naszych Darczyńców na to pozwoli chcielibyśmy także doposażyć tzw. Salę Doświadczania Świata. To w niej dzięki nowoczesnym, multimedialnym technologiom niepełnosprawni uczniowie przy pomocy teraputów mogą się leczyć i rehabilitować.
Tak niewiele czasami potrzeba, by uszczęśliwić innych, okazać swoją wrażliwość i zrozumienie dla tych, dla których los nie był łaskawy…

Gorąco zapraszamy do udziału w naszej akcji „Gwiazdki Moc”.
Od 17 do 21 grudnia na antenie Radia Ostrowiec licytować będziemy przedmioty podarowane na naszą akcję przez wspaniałych Darczyńców.
Nasze studio pełne będzie gości, którzy zachęcać będą do licytacji, będą opowiadać o rodzinnych tradycjach świątecznych, przygotowaniach do świąt, ale także o tym, jak wiele radości daje pomaganie innym.

Na stronie internetowej www.radioostrowiec.pl zamieścimy zdjęcia i opisy wszystkich przedmiotów podarowanych przez Darczyńców.
Pod numerem telefonu 41 266 22 66 oczekiwać będziemy na naszych Słuchaczy, którzy mogą „podbijać” cenę licytowanego przedmiotu.
Na bieżąco podawać będziemy ostatnią kwotę, za którą został on sprzedany.
Partnerem naszej akcji jest Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg”.
Przygotowała ona specjalne subkonto dla wpłat z wylicytowanych przedmiotów ale daje ono także możliwość dobrowolnych wpłat niezależnie od licytacji. Za każdą złotówkę będziemy niezwykle wdzięczni…
Pragniemy także poinformować, że 100 proc. tych wpłat zostanie przeznaczone na wskazany cel.

Zachęcamy Państwa do udziału w naszej akcji. Ma ona wymiar lokalny, bo Radio Ostrowiec to stacja lokalna, dla której ważne są sprawy naszej „małej ojczyzny”…
Gwiazdka w wieczór wigilijny to nadzieja…
Podarujmy ją dzieciom

Joanna Gergont – Woś
Redaktor Naczelna
Radia Ostrowiec
——————————————————————-
Numer konta „Gwiazdki Moc”. Świąteczna akcja Radia Ostrowiec
41 8507 0004 2009 9000 2007 0015
z dopiskiem: Gwiazdki Moc – darowizna na cele statutowe

Lista aukcji

Poniedziałek, 17 grudnia 2018
Wtorek, 18 grudnia 2018
Środa, 19 grudnia 2018
Czwartek, 20 grudnia 2018
Piątek, 21 grudnia 2018

Podziel się

Ważne wydarzenia