Kolejni pijani kierowcy zatrzymani przez ostrowieckich policjantów

Wczoraj na terenie naszego powiatu dwóch mężczyzn kierowało na tak zwanym 'podwójnym gazie’.

– Do pierwszego doszło po godzinie 14:00 – mówi Sylwester Kaniewski rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu – Dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki jednej z miejscowości na terenie powiatu ostrowieckiego, które dotyczyło problemów z byłym mężem. Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ćmielowie, którzy podjęli interwencję wobec awanturującego się mężczyzny. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że 53-latek przyjechał do swojej byłej żony ciągnikiem rolniczym znajdując się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna posiada sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi – relacjonuje Kaniewski.
Jak się okazało mężczyzna miał już sądowy zakaz prowadzenia jakichkolwiek pojazdów mechanicznych.
– Kolejny nietrzeźwy kierujący 'wpadł” w ręce mundurowych w godzinach wieczornych na jednej z dróg wylotowych z Ostrowca Świętokrzyskiego – dodaje Sylwester Kaniewski – 42-latek kierował samochodem osobowym marki Hyundai mając w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Warto odnotować, że mężczyzna w takim stanie zmierzał do domu na terenie województwa warmińsko-mazurskiego – zaznacza.
Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 53-letni kierowca ciągnika odpowie za prowadzenie pojazdu pomimo orzeczonego zakazu sądowego.
/bart/

Ważne wydarzenia