Mikołajkowe szaleństwo w ostrowieckich sklepach

Zbliżają się mikołajki, a wraz z nimi szaleństwo zakupów. Oczywiście przede wszystkim szukamy prezentów dla dzieci. Pani Barbara, kierowniczka sklepu Skala mówi, czego najbardziej oczekują dzieci.

– Dzieci dzielą się na dwie grupy przy wyborze zabawek. Niektóre kierują się reklamami, inne wolą niespodzianki.Tutaj popisać mogą się rodzice i dziadkowie, mając do wyboru ogromną ilość zabawek od klocków Lego po różnego rodzaju gier, planszowych, karcianych itp. Przedział wiekowy waha się pomiędzy drugim a czternastym rokiem życia – mówi pani Barbara.

Dodaje również, że bardzo popularne są obecnie prezenty rozwijające kreatywność, na przykład wszelkiego rodzaju ozdoby, czy elementy, z których można samemu zrobić biżuterię. Te najczęściej kupuje się dla dziewczynek.

Pani Barbara zwraca jednak uwagę, że mikołajki są zdecydowanie skromniejsze niż Gwiazdka.
– Od trzech, czterech lat obserwuję, że oczywiście na mikołajki kupuje się drobne upominki, jednak gwiazdka jest bogatsza w prezenty- tłumaczy.

A o jakich prezentach marzą dzieci. Zapytane przeze mnie nastolatki wymieniały przede wszystkim ubrania i kosmetyki, z zaznaczeniem, że najlepiej by były markowe. Kilka z nich chciałoby dostać ogromnego pluszaka.
Z kolei chłopcy wymieniali gry komputerowe, ale także miniaturowe, zdalnie sterowane samochody.

A zapominalskim przypominamy, że mikołajki są już jutro.

/Błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia