Piotr Dasios i Dominik Smoliński wiceprezydentami Ostrowca

Ostrowiec będzie miał dwóch wiceprezydentów. To Piotr Dasios, prezes Ostrowieckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego oraz Dominik Smoliński, naczelnik Wydziału Planowania i Rozwoju Urzędu Miasta. O powołaniu nie jednego, ale dwóch zastępców prezydent Jarosław Górczyński postanowił po tym, jak na starostę ostrowieckiego wybrana została Marzena Dębniak, która funkcję tę pełniła przez ostatnie cztery lata. Prezydent przypomniał też, że przed poprzednią kadencją prezydenta zawsze wspierało dwóch zastępców. – Państwo pamiętacie, że historycznie zawsze było dwóch wiceprezydentów i jeden odpowiadał za sprawy społeczne, a drugi kulturę i sport. Mamy mieć bardzo dobrą współpracę z powiatem i to wymusza więcej zaangażowania i pracy i to spadnie trochę też na moje barki – uzasadniał swoją decyzję podczas konferencji prasowej prezydent Górczyński.
Za kulturę i sport, w tym zwłaszcza za Ostrowiecki Browar Kultury odpowiadać będzie Piotr Dasios. Dominik Smoliński ma z kolei koordynować pracę w zakresie oświaty i pomocy społecznej, pozostając jednocześnie na stanowisku naczelnika Wydziału Planowania i Rozwoju. – Piotr Dasios to osoba, którą znam od wielu lat, osoba, która posiada duże doświadczenie samorządowe, doświadczenie w spółkach – mówił prezydent. – Dominik Smoliński z kolei przepracował w urzędzie 13 lat, jest przykładem awansu wewnętrznego. Odpowiadał w ostatnich latach za pozyskiwanie i rozliczanie środków unijnych.
Dodajmy, że na stanowisku prezesa Ostrowieckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Piotra Dasiosa zastąpi Małgorzata Kostrzewa, dotychczas prokurent tej spółki.

/mag/

Ważne wydarzenia