Szkoła na Stawkach ma nowe boisko wielofunkcyjne

www.um.ostrowiec.pl

Publiczna Szkoła Podstawowa numer 14 na osiedlu Stawki od czwartku ma nowe wielofunkcyjne boisko sportowe. Obiekt o wymiarach 26×44 metrów i sztucznej, poliuretanowej nawierzchni przeznaczony jest do gry w piłkę nożną i ręczną, koszykówkę, siatkówkę oraz tenis ziemny. Wyposażony jest w 8-metrowe piłkochwyty i oświetleniowe maszty. Ustawiono ławki, kosze na śmieci i stojak na rowery.
– Fajne jest również to, że popołudniu z tego boiska będą korzystać mieszkańcy. Już o to pytają – mówi Katarzyna Goworek, dyrektor placówki.
Inwestycja o wartości ponad 1 miliona złotych to tylko element większego, opiewającego na ponad 5 milionów złotych projektu „Nowoczesna szkoła”, na który gmina Ostrowiec otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Projektu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. W szkole na Stawkach remontu doczeka się jeszcze hala sportowa, wymienione na nowoczesne zostanie stare oświetlenie na korytarzach, podłogi na antypoślizgowe, tam, gdzie są jeszcze płytki PCV, wyremontowane zostaną także łazienki. – W naszej szkole uczą się dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi. Wewnątrz mamy już windę, dzięki projektowi otrzymamy specjalną platformę na zewnątrz budynku – dodaje dyrektor Goworek.
W ramach projektu boisko wielofunkcyjne powstanie też przy szkole podstawowej numer 4. Wszystkie szkoły publiczne prowadzone przez gminę otrzymają także nowoczesny sprzęt dydaktyczny, łącznie 500 laptopów, 100 mikroskopów, a także tablice interaktywne.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia