100 rocznica odzyskania niepodległości – plan miejskich obchodów

Miejskie obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczną się w Ostrowcu tradycyjnie mszą świętą o 10.30 w kolegiacie św. Michała Archanioła. Odprawi ją biskup sandomierski ks. Krzysztof Nitkiewicz, który przyjął zaproszenie władz miejskich i prałata Jana Sarwy. Po mszy mieszkańcy – prowadzeni przez Orkiestrę Dętą Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia – przejdą ulicami miasta pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego w Parku Miejskim, gdzie złożone zostaną kwiaty.
– Tego dnia – o 16.30 – uroczyście odsłonięty zostanie także Maszt Niepodległości, który zainstalowany już został w miejscu dawnej muszli koncertowej w Parku od strony kina Etiuda – mówi wiceprezydent Marzena Dębniak.
Stulecie odzyskania Niepodległości będzie można uczcić także na sportowo – biorąc aktywny udział lub kibicując uczestnikom Biegu Niepodległości. Bieg główny rozpocznie się o 13.00, a linia startu i mety ustawiona jest na terenie miejskiego stadionu KSZO. – Na biegi zapisanych jest już 312 osób – zaznaczał na środowej konferencji prasowej Mariusz Łata z KSZO.
Organizatorzy przygotowali 400sta pakietów startowych dla uczestników biegu głównego. Zapisać się jeszcze będzie można w dniu biegu w biurze organizatora. Wcześniej, o 10.00 pobiegną uczniowie, a po biegu głównym przedszkolaki. Odbędzie się też marsz nordic walking.
Artystyczne i wielopokoleniowe widowisko – 100 lat w 100 minut – odbędzie się z kolei w kinie Etiuda o 17.00. Wstęp jest bezpłatny.

/mag/

Ważne wydarzenia