Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości w powiecie i gminach

Wszystkie gminy w powiecie ostrowieckim oraz ostrowieckie Starostwo Powiatowe szykują się do obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W Kunowie obchody rozpoczną się o godzinie 8:45. W programie przewidziano między innymi występ Strażackiej Orkiestry Dętej z Kunowa, złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem Ku Czci Poległych w Kunowie i pod pomnikiem Ku Czci Żołnierzy Inwalidów Wojennych w Kolonii Inwalidzkiej oraz odprawienie uroczystej mszy świętej w Kościele pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
W Bodzechowie msza święta zostanie odprawiona w kościele pw. Św. Ojca Pio o godz. 11:00, po niej nastąpi uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego. W programie przewidziano także występy artystyczne oraz złożenie kwiatów przed pamiątkowym obeliskiem w Bodzechowie.
Gmina Waśniów rozpocznie obchody 11 listopada również uroczystą mszą o godz. 11:30 w kościele pw. Świętego Piotra i Pawła. Po niej zaproszone delegacje przemaszerują do szkoły podstawowej, gdzie również zostanie odśpiewany hymn. Nie zabraknie także występów artystycznych.
W Ćmielowie obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczną się mszą święta w Kościele Parafialnym o godzinie 9:00. Po niej uczestnicy przemaszerują na rynek, gdzie w Parku Miejskim złożą wiązanki kwiatów pod pomnikiem Bojowników o Niepodległość. Później w tamtejszym Domu Kultury odbędzie się część artystyczna, na której zaprezentują się między innymi uczniowie ćmielowskiego gimnazjum oraz Chór Środowiskowy 'Jutrzenka’.
W Bałtowie uroczystości rozpoczną się o 9:15 akademią przygotowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej w Bałtowie, po której zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta za Ojczyznę w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej. Po mszy zostaną złożone wiązanki kwiatów pod tablicą niepodległościową przy Kościele.
Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim również przygotowuje okolicznościowe obchody. 11 listopada rozpoczną się one o godzinie 17:15 przy pomniku Józefa Piłsudskiego w Parku Miejskim koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu uczestników Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Orkiestry Polowej Brygady Drużyn Strzeleckich. Po koncercie odbędzie się pokaz fajerwerków. Dodatkowo organizatorzy zapewnią wszystkim uczestnikom ciepły poczęstunek i napoje.
/bart/

Ważne wydarzenia