Wybory 2018. Jaka sytuacja w gminach?

10 mandatów w Bałtowie zdobył Komitet Wyborczy Tomasza Mroczka. Trzy przypadły kandydatom Komitetu Wyborczego 'Przyjazna Gmina Bałtów’ wystawionych przez Huberta Żądło, jeden mandat zdobył kandydat SLD Lewica Razem.

W drugiej turze w wyborach na wójta – 4 listopada spotkają się Tomasz Mroczek i Hubert Żądło. Przypomnijmy, że obaj uzyskali identyczną liczbę głosów – po 1012.
W drugiej turze spotkają się także kandydaci na burmistrza Ćmielowa – Joanna Suska, startująca z własnego komitetu i Robert Sobieraj, startujący z komitetu Gmina Ćmielów Od Nowa.

W Bodzechowie na swoim stanowisku pozostaje wójt Jerzy Murzyn, a w Waśniowie wójt Krzysztof Gajewski. Obaj nie mieli kontrkandydatów w wyborach.
W Waśniowie 12 mandatów zdobyli kandydaci komitetu wójta, a 3 przypadną kandydatom Prawa i Sprawiedliwości.
W Bodzechowie 12 mandatów zdobyli kandydaci Komitetu Nasza Gmina Bodzechów wójta Jerzego Murzyna, jeden kandydatka Polskiego Stronnictwa Ludowego, dwa mandaty zdobyli kandydaci z własnych komitetów.

Z kolei w Kunowie burmistrzem został dotychczasowy włodarz Lech Łodej. Wygrał wybory z Beatą Kobiałką. Lech Łodej do rady gminy wprowadził 12 radnych, Beata Kobiałka dwóch, jeden mandat przypadł Bezpartyjnym Samorządowcom.

Ostrowcem dalej będzie rządził prezydent Jarosław Górczyński, jego komitet uzyskał większość mandatów w radzie miasta i w radzie powiatu.
W radzie miasta ma 15 mandatów, siedmiu radnych wprowadziło Prawo i Sprawiedliwość, jednego Stowarzyszenie Samorządność i Przedsiębiorczość. Z kolei w powiecie 14 mandatów ma Komitet Jarosława Górczyńskiego, 8 radnych będzie miało PiS, jednego SiP.
– To już są oficjalne wyniki – mówi Karolina Strzelec, przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej w Ostrowcu

Te ostatnie dane już jednoznacznie przesądzają, że PiS traci władzę w powiecie ostrowieckim.

/joge/

Ważne wydarzenia