Pieniądze dla ostrowieckiej uczelni

Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu dostała ponad 2 miliony 400 tysięcy złotych z Ministerstwa Zdrowia.

 

– Pieniądze przeznaczymy na stypendia dla pielęgniarek, mówi rektor WSBiP – doktor Izabela Zaborowska. Dodała też, że przez trzy lata trzydzieści osób ma zapewnione bezpłatne praktyki. Studenci z najlepszą średnią otrzymają po 800 złotych miesięcznie.

Ponadto studenci wezmą udział w bezpłatnych kursach specjalistycznych. Dostaną też wsparcie pośrednika pracy w znalezieniu zatrudnienia po uzyskaniu odpowiednich kwalifikacji.
W ostrowieckiej uczelni kształci się około tysiąca pielęgniarek. Studia licencjackie trwają trzy lata a kolejne dwa, magisterskie. Dużym atutem uczelni jest nowo powstałe Centrum Symulacji Medycznej, które jest wyposażone w nowoczesny sprzęt, zaznaczyła rektor WSBiP.

Pieniądze, które trafiły do ostrowieckiej uczelni pozyskane zostały w ramach projektu 'Nowoczesne Pielęgniarstwo’. Program powstał w celu zapewnienia skutecznej wymiany pokoleniowej w zawodzie pielęgniarek. Część środków unijnych, którymi dysponuje Ministerstwo Zdrowia, przeznaczone jest na zwiększenie liczby pielęgniarek i położnych.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia