Robert Sobieraj prezentuje ofertę dla Ćmielowa

Robert Sobieraj, lider Komitetu Gmina Ćmielów Od Nowa i kandydat na burmistrza miasta wczoraj oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą. W ćmielowskim Domu Kultury zaprezentował kandydatów do Rady Miasta oraz program wyborczy, oparty na 5 filarach: Człowiek, zdrowie i bezpieczeństwo, oświata i nauka, gospodarka i rolnictwo oraz innowacje i promocja.
Najważniejsze, jego zdaniem, jest zatrzymanie procesu wyludniania miasta poprzez stworzenie miejsc do rozwoju i edukacji dla młodych ludzi. – Po rozmowach w oddziale Kuratorium Oświaty w Ostrowcu i w Polskich Fabrykach Porcelany Ćmielów i Chodzież SA istnieje realna szansa na przywrócenie tu zawodowej szkoły średniej – twierdzi Robert Sobieraj. Mówił też, że jego komitet chce włączenia mieszkańców w proces kreowania samorządowej polityki społeczno-edukacyjnej, wykorzystania turystycznego potencjału gminy w oparciu o walory krajobrazowe i tradycje związane z produkcją porcelany. Zapowiedział także utworzenie dziennego domu seniora.
– To nie są moje pomysły, to są potrzeby mieszkańców – zaznaczał podczas spotkania z mediami.
Robert Sobieraj jest członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego i asystentem posła Kazimierza Kotowskiego.
W marszu po urząd burmistrza Ćmielowa ma czterech konkurentów: Jana Kuśmierza, urzędującego włodarza i także członka PSLu, Joannę Suskę, która startuje z własnego komitetu oraz Wojciecha Stachurskiego, kandydata komitetu Grigora Szaginiana.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia