800 tys. na modernizacje szpitalnych oddziałów

Dziś w ostrowieckim szpitalu podpisana została umowa między Starostwem Powiatowym a Urzędem Wojewódzkim w Kielcach, dotycząca przekazania kwoty w wysokości 800 tys. złotych na modernizację niektórych pomieszczeń lecznicy.

Przypomnijmy, że pierwotnie – pozyskane środki miały służyć utworzeniu przy szpitalu Ośrodka Terapii Uzależnień i Dochodzenia do Trzeźwości. Jak mówił dziś starosta Zbigniew Duda, zamiast osobnego pawilonu powstanie odseparowany oddział w istniejącym budynku. – Tak jak niejednokrotnie podkreślaliśmy, osoby pod wpływem alkoholu czy środków psychoaktywnych trzeba w pewien sposób odseparować od pacjentów przebywających na oddziale ratunkowym i takie pomieszczenia wygospodarujemy i wyremontujemy – podkreślał.
W ramach pozyskanych środków przebudowany zostanie także Oddział Neurologii z Pododdziałem Udarowym oraz powstanie szpitalna sterylizatornia. – Cała dokumentacja dotycząca tego projektu została już wykonana, jutro rozpoczynamy procedury przetargowe – mówił Rafał Lipiec, dyrektor lecznicy – Chcemy jak najszybciej rozpocząć prace, w naszym powiecie jest bardzo dużo osób nadużywających alkoholu i nie możemy zapominać, że taki pacjent wymaga też pomocy i opieki – dodawał.
Mimo, że prace już są zaplanowane, dyrektor Lipiec nie potrafił odpowiedzieć na pytanie, czy przebudowa wpłynie na pracę Oddziału Neurologii
– Rozmawiam ze starostą, czy będzie możliwość zawieszenia działalności neurologi na krótki okres, czy też nie będziemy jej zamykać, a remont będzie się odbywał sala po sali. Tego jeszcze nie wiemy – podsumował.
Cały koszt inwestycji wynosi blisko 1,1 miliona złotych. Brakujące 300 tysięcy złotych zostanie przekazane przez Starostwo Powiatowe. Przypomnijmy, że 800 tys. złotych przeznaczone na ten musi zostać wydane i rozliczone jeszcze w tym roku.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia