W gminie Bodzechów doszło do podtopień

fot. Dariusz Czupryński z 08.09.2018

Intensywne opady deszczu wczoraj wzbudziły zaniepokojenie mieszkańców, mających swoje posesje w pobliżu rzeki Modły i Szewnianki. Woda wystąpiła z brzegów i rozlała się na pobliskie tereny.

Jak informuje Straż Miejska w Ostrowcu, w rejonie ulicy Świętokrzyskiej, części położonej na obrzeżach miasta, doszło do zanieczyszczenia jezdni dużymi ilościami błota spływającego z okolicznych pól. Strażnicy zabezpieczali miejsce do czasu, gdy pracownicy Zakładu Usług Miejskich oczyścili ulice z błota. Służby miejskie monitorowały także stan wody na rzece Szewniance w rejonie ulicy Wiejskiej. Sytuacja po kilku godzinach się ustabilizowała.
Z kolei Straż Pożarna wypompowuje wodę z podtopionych posesji oraz piwnic w 7 sołectwach, gdzie przepływa rzeka Modła. Jak mówi Sebastian Klaus, rzecznik ostrowieckich strażaków, do podtopień doszło w Gromadzicach i Świrnie. – Chwilowo nieprzejezdna była droga Szewna Dolna Gromadzice. Na szczęście woda nie wdarła się do domów, podtopiło niektóre piwnice i działki – dodaje.
Wójt gminy Bodzechów Jerzy Murzyn mówi, że nad gminą doszło do oberwania chmury. – Proszę, by w miarę możliwości jeszcze omijać ten odcinek, bo tam są utrudnienia, a na miejscu wciąż pracują ekipy straży – mówi. I dodaje, że podobna sytuacja jest na odcinku Świrna – Jędrzejowice – Mychów.
Przypominamy na drogach Szewna Dolna – Gromadzice i Świrna – Jędrzejów – Mychów sa utrudnienia w związku z błotem naniesionym przez deszcz z pól, trwają tam działania strażaków. Prosimy w miarę możliwości wybierać objazdy, by nie utrudniać pracy służbom.
/joge/

Zdjęcia z 08.09.2018 dzięki uprzejmości Pana Dariusza Czupryńskiego.

Podziel się

Ważne wydarzenia