Zakończyły się warsztaty w TyleWizji – ostatni projekt w ramach programu Mania Działania

Wczoraj zakończyły się warsztaty W TyleWizji organizowane przez grupę O – Culture w ramach programu Mania Działania. Każdego dnia uczestnicy mogli odwiedzić studio telewizyjne, przeprowadzali wywiady i uczyli się montażu programu. Ole na warsztaty zapisała mama.- Zajęcia mi się bardzo podobały. Zobaczyłam telewizję „od kuchni”. Najtrudniejsze i co najbardziej zapadnie mi w pamięci to wywiady ze spacerowiczami na Gutwinie na temat zakazu wprowadzania tam psów – mówiła.
Martyna Hamera liderka projektu uważa warsztaty za udane. Mania działania to doskonała propozycja dla młodzieży. – Program dał nam takiego „kopa” energii. To program, który otwiera nas na świat, ale i świat na nas.
Uczestnicy warsztatów stworzyli materiał do filmu o ostrowieckim Kinie Etiuda. Teraz zostanie zmontowany i będzie go można obejrzeć w Telewizji Ostrowieckiej oraz w internecie.
Przypomnijmy projekt warsztatów w TyleWizji został zrealizowany w ramach programu 'Mania działania’, który w tym roku po raz pierwszy uruchomiło miasto. Dofinansowanie w tym roku otrzymały łącznie 4 inicjatywy. Każda miała do wykorzystania 1000 zł.
/wer/

Ważne wydarzenia