Za nami wernisaż wystawy „Body Art”

Wczoraj odbył się wernisaż wystawy 'Body Art” przygotowanej przez Grupę Artystyczna, w skład której wchodzi kilkoro uczniów ostrowieckich liceów.

To multimedialna wystawa artystyczna wykorzystująca ludzkie ciało jako płótno. Malowanie na ciele jest trudniejsze niż na płótnie, model się rusza a sama struktura ciała jest różna – mówiła Patrycja Wójcik z Grupy Artystycznej:
Z drugiej strony osoby, które udostępniły swoje ciało, mówiły, że to ciekawe i całkiem przyjemne doświadczenie, jak np Maja Kowalska, na której namalowane zostały dwa obrazy – Trochę mnie łaskotało w okolicach żeber, ciężko jest też ustać kilka godzin, ale najważniejsze że można z kimś porozmawiać – śmieje się.
Wystawa spotkała się ze świetnym odbiorem, w wernisażu wzięło udział kilkadziesiąt osób.
'Body art’ to wydarzenie zorganizowane przez ostrowiecką młodzież w ramach programu 'Mania Działania’. Najciekawsze propozycje otrzymały dofinansowanie w wysokości 1000 zł.
Oprócz wystawy Body Art jeszcze 3 grupy otrzymały dofinansowanie. Sportowe rywalizacje na BMX zorganizują SportoManiacy, Mural stworzy wraz z mieszkańcami grupa pod nazwą Spóźnieni , a warsztaty dziennikarskie z Telewizją Ostrowiecką grupa o nazwie Oculture.
Wystawę będzie można oglądać jeszcze dziś do 20 i jutro w godzinach od 10 do 20. Wstęp wolny. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Radio Ostrowiec.
/wer,bart/

Ważne wydarzenia