Ostatni dzwonek w trzecich klasach! W piątek matura!

Ostatni dzwonek usłyszeli w piątek uczniowie klas trzecich ostrowieckich liceów i techników. W szkołach odbywały się uroczystości zakończenia roku szkolnego. – Będę swoich uczniów wspominać z rozrzewnieniem. To wspaniali, zdolni młodzi ludzie. Łza się w oku zakręci nie raz – mówiła Urszula Sędzikowska, nauczycielka chemii w I LO im. Stanisława Staszica w Ostrowcu.
Jakub Żardecki mówił, że czas spędzony w liceum będzie się mu kojarzył bardzo pozytywnie. – Poznałem wspaniałych nauczycieli, którzy dobrze przygotowali mnie do matury. Wybieram się na studia w Krakowie, ale nie wykluczam powrotu do Ostrowca, tu mam rodzinę i przyjaciół – podkreślał Jakub.
– To wyjątkowo wzruszający dzień. Uczniowie dziękowali nam za 3 lata wspólnej nauki. I przygotowanie do matury.  Życzymy im dobrych wyników i dostania się na wymarzone kierunki studiów – mówiła Katarzyna Szczerbińska nauczycielka języka polskiego w I LO im. Stanisława Staszica w Ostrowcu.
My życzymy maturzystom, aby przez weekend majowy odpoczęli i oczywiście połamania długopisów. Pierwszy egzamin maturalny już za tydzień.

/wer/

Podziel się

Ważne wydarzenia