Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na osiedlu Ogrody w Ostrowcu ma nowe organy

Nowe organy pojawiły się na chórze w diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w na osiedlu Ogrody w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Organy są instrumentem wirtualnym, co oznacza, że dźwięk wydobywa się z urządzenia elektronicznego, a dźwięki zapisane w pamięci urządzenia zostały zarejestrowane w katedrze w Ratyzbonie. Koszt nowych organów wirtualnych to 160 tysięcy złotych, takie same, ale piszczałkowe kosztowałyby około trzech milionów złotych. – W tej chwili zapłaciliśmy pierwszą ratę – 40 tysięcy złotych, cały czas szukamy sponsorów – dodaje ksiądz proboszcz Andrzej Barzycki.
Możliwość wsparcia zakupu pojawi się już w najbliższą niedzielę, w związku z obchodami w tym dniu Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Uroczysta suma odbędzie się o godz. 12, a o godz. 15 – tej w kościele odbędzie się Koronka do Miłosierdzia Bożego. Przed kościołem będzie odpust.
Z kolei na mszy o godz. 18 wystąpi chór Cantate Domino z Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej pod dyrekcją Andrzeja Budzińskiego. Po niej odbędzie się koncert inauguracyjny zagrany na nowych organach.
/wer/

Podziel się

Ważne wydarzenia