Konkurs na dofinansowanie fotowoltaiki rozstrzygnięty

Mieszkańcy gminy Waśniów, którzy chcieli skorzystać z dofinansowania na kupno i montaż w swoich domach instalacji fotowoltaicznej lub solarnej mogą się cieszyć.

Urząd Marszałkowski rozstrzygnął właśnie konkurs z Regionalnego Programu Operacyjnego i rozdysponował między gminami województwa kwotę 60 milionów złotych. W gronie 48 samorządów, do których popłynie wsparcie nie ma Bałtowa i Kunowa, które wspólnie z Brodami także starały się o dotacje dla swoich mieszkańców. Ten projekt trafił na listę rezerwową.
W gminie Waśniów akces udziału w projekcie zgłosiło 38 gospodarstw domowych. Samorząd o środki występował w partnerstwie z jeszcze czterema gminami, których liderem była gmina Obrazów.
– Wykonamy w sumie około 300 instalacji za 5 milionów złotych. Uzyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 3 milionów – cieszy się Krzysztof Tworek, wójt Obrazowa – Obecnie tworzymy dokumentację przetargową, chcemy to zrobić w ciągu miesiąca oraz rozstrzygnąć wszystko do końca czerwca – dodaje.
Projekt miałby zostać zrealizowany na przełomie września i listopada tego roku. Mieszkańcy, którzy zgłosili się do projektu otrzymają około 50cio procentowe dofinansowanie do kupna i montażu instalacji.
/mag/

Ważne wydarzenia