Coraz bliżej porozumienia między dyrekcją szpitala i lekarzami

Niewykluczone, że w najbliższy czwartek zostanie podpisane porozumienie między dyrekcją ostrowieckiego szpitala i lekarzami, którzy pod koniec ubiegłego roku wypowiedzieli klauzule opt-out. Pozwalały one na pracę ponad godziny etatowe dzięki czemu szpital miał zapewnione dyżury lekarskie na oddziałach. Dziś Dariusz Kopania, dyrektor do spraw medycznych lecznicy spotkał się z medykami i przedstawił im nową ofertę, która – jak twierdzi – wstępnie została przyjęta.

– Po dzisiejszych rozmowach szansa na porozumienie jest bardzo duża – podkreśla dyrektor Kopania, ale nie chce zdradzać, co dokładnie zaproponował medykom, którzy domagają się podwyżek i zrównania pensji w ramach jednej grupy zawodowej. Przypomnijmy, że poprzednia – odrzucona przez lekarzy oferta – zakładała podniesienie wynagrodzenia zasadniczego do nieco ponad 6 tysięcy złotych. Szczegółów oferty nie chcą ujawniać też sami lekarze. Jak udało nam się ustalić zaproponowali swoją ofertę, o której dyrektor Kopania mówi „wydaje się, że jest do zaakceptowania przez dyrektora naczelnego i starostę”.
Porozumienie to, jeżeli zostanie podpisane, będzie jednak miało charakter tymczasowy, bo nadal nie w pełni satysfakcjonuje lekarzy. Ma obowiązywać do czerwca. Organy prowadzące szpitale, w tym starostwo powiatowe, czekają na wskazanie przez rząd źródła finansowania obiecanych przez ministra zdrowia podwyżek dla lekarzy rezydentów w całym kraju.

/mag/

Ważne wydarzenia