Warto się badać! Na konferencji zachęcali ostrowieccy „Gladiatorzy”

Nie tylko mężczyzn zainteresowała wczorajsza konferencja organizowana przez Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty Gladiator. Na sali nie zabrakło pań. Jak podkreślał dr Marcin Witek ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii rola żon i partnerek w profilaktyce męskich schorzeń jest bardzo ważna- to niejednokrotnie właśnie Panie przekonują mężczyzn by wykonali takie badania. Słuchacze mogli poznać wszystkie czynniki i objawy chorób układu moczowego.
A przede wszystkim dowiedzieć się jak ważna jest profilaktyka- o czym mówił Janusz Marszycki Prezes Gladiatorów.
Pan Adam- uczestnik spotkania w Stowarzyszeniu Gladiator jest od niedawna ale jak mówił odwiedził już kilka miast i był na wielu spotkaniach- dla niego to bardzo ważne, bo dzięki temu można się zintegrować i uświadamiać innych.
W drugiej części wykładów dr Anna Tokarska Dietetyk Kliniczny zwróciła uwagę na niekorzystny wpływ przetwarzanej żywności na nasze zdrowie- ale również podkreśliła, że dzięki odpowiedniemu doborowi posiłków możemy znacznie poprawić jakość swojego życia i zdrowia a nawet zniwelować ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych- zwróciła uwagę głównie na polifenole, które są między innymi w aronii i mają bardzo dobry wpływ na niwelowanie komórek kancerogennych.
W sumie na wykładzie było ok 200 osób- po jego zakończeniu wykładowcy odpowiadali jeszcze na indywidualne pytania uczestników.

Ważne wydarzenia