Dofinansowania dla mieszkańców gmin z powiatu ostrowieckiego

Mieszkańcy gminy Kunów, którzy chcą założyć własną działalność gospodarczą, mogą liczyć na dofinansowanie. Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości z siedzibą w Końskich prowadzi nabór uczestników do projektu „Grant na start”.

Projekt skierowany jest do osób bezrobotnych, które ukończyły 30 lat i zamieszkują obszary wiejskie o najgorszym dostępie do usług publicznych w województwie świętokrzyskim. W ramach projektu przewidziano: wsparcie szkoleniowo – doradcze przed założeniem działalności gospodarczej, bezzwrotne wsparcie finansowe na uruchomienie działalności gospodarczej w wysokości do 25 000 zł oraz wsparcie pomostowe udzielane w okresie do 12 miesięcy w dwóch formach: usług doradczych i pomocy finansowej wypłacanej miesięcznie w wysokości 1 300 zł.
Cała wartość tego projektu opiewa na kwotę ponad 5 milionów złotych, z czego ponad 4 miliony pochodzi ze środków Unii Europejskiej.
Wnioski można składać od jutra, natomiast nabór potrwa do 8 listopada. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej: kswp.org.pl w zakładce „Projekty”.
Ze wsparcia skorzystać mogą także mieszkańcy gmin Waśniów, Ćmielów, Bodzechów oraz Bałtów.

Ważne wydarzenia