Nagły wybuch w zakładzie JN Metal w Ostrowcu!

Do nagłego wybuchu doszło w zakładzie JN Metal przy ulicy Samsonowicza w Ostrowcu. Strażacy, pogotowie, policja – wszystkie służby ratownicze wyjechały na miejsca zdarzenia. – Na szczęście nikt w wypadku nie ucierpiał – powiedział dziennikarzom Radia Ostrowiec właściciel – Jerzy Nykiel. – To dla mnie jest najważniejsze, na zmianie było trzech pracowników. Nikomu nic się nie stało – mówił. Doktor Halina Bielska z Pogotowia Ratunkowego powiedziała Radiu Ostrowiec, że jeden z pracowników skarżył się na lekkie kłopoty z oddychaniem. – Na wszelki wypadek wszystkich zabraliśmy na obserwację do szpitala – podkreśliła.
Właściciel zakładu mówi, że od pięciu lat, jak działa firma taka sytuacja nie miała miejsca. na razie nie był w stanie określić powody z jakich doszło do wybuchu.
Wybuch nie spowodował pożaru, strażacy nie musieli interweniować. Jak nas poinformował kapitan Dariusz Kasprzyk z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Ostrowcu, wybuch pieca nie spowodował żadnego zagrożenia skażenia powietrza, czy środowiska. – Okoliczni mieszkańcy mogą czuć się bezpieczni. Badania naszymi urządzeniami pomiarowymi nie wykazały żadnego skażenia – zapewnił.
JN Metal to firma zajmująca się recyklingiem złomu oraz produkcją stopów aluminiowych. Firma produkuje m.in. stopy aluminium i odtleniacze dla przemysłu metalurgicznego.

/joge,bart,wer/

Ważne wydarzenia