Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w nowej siedzibie

Inauguracja roku szkolnego w Ostrowcu szczególny charakter miała dla nauczycieli, uczniów i rodziców Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, który do ubiegłego roku zlokalizowany był w przemysłowej części miasta i mieścił się w starym budynku przy ulicy Gulińskiego. Od dziś funkcjonuje w centrum – na osiedlu Słonecznym w Bursie Szkolnej.

Podczas prezentacji sal, Andrzej Skrzypczak, dyrektor placówki podkreślał, że przenosiny były możliwe dzięki poświęceniu nauczycieli i firm remontowych. Decyzja o zmianie lokalizacji ośrodka zapadła późno, a obiekt należało dostosować do specjalnych potrzeb uczniów z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej.

Zdążyliśmy – mówił dyrektor Skrzypczak. – Najważniejsza to kwestia bezpieczeństwa. W budynku przy ulicy Gulińskiego trudno było ją zapewnić. Również lokalizacja nie była sprzyjająca, trudny dojazd i luki komunikacyjne. Teraz mamy bliżej do kina i do sklepu, co jest bardzo ważne w edukacji dzieci niepełnosprawnych, bo w ten sposób uczą się normalnego życia.

Temat przenosin Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego zdominował niedawne obrady radnych powiatowych. Radni opozycyjni pytali dlaczego dopiero na chwilę przed pierwszym dzwonkiem, czyli 29 sierpnia, głosowana była uchwała w sprawie zamiaru zmiany siedziby placówki. Dziś Agnieszka Rogalińska z klubu radnych Jarosława Górczyńskiego wyrażała zadowolenie.
Dla nas najważniejsze było to, że problem został zauważony – mówiła radna. – Tu wygrali rodzice, nauczyciele i przede wszystkim dzieci.

Podziel się

Ważne wydarzenia