Uroczyście przeszły na zasłużoną emeryturę

Na takie pożegnanie z pracą nie każdy może liczyć. Odchodzącym na emeryturę wieloletnim dyrektorkom ostrowieckich przedszkoli: Salomei Brodzie z przedszkola numer 21 oraz Barbarze Pronobis z przedszkola numer 5 prezydent Jarosław Górczyński dziękował za trudy podczas wczorajszej sesji. Włodarz wręczył paniom kwiaty i pamiątkowe grawertony, życzył też radości z zasłużonego odpoczynku. Pochwalił również ich zaangażowanie i obowiązkowość.

– Drodzy państwo, żeby pokazać zaangażowanie obu pań, podkreślę, że jeszcze nie dalej niż kilka dni temu walczyły o dodatkowe środki finansowe dla swoich przedszkoli – mówił w obecności radnych prezydent Górczyński. – To jest klasa sama w sobie.

Odchodzące na emeryturę Salomea Broda i Barbara Pronobis nie kryły wzruszenia. Odczytały długie podziękowania kierowane do prezydenta i wręczyły mu kosz kwiatów. Prezydent przekazał kwiaty na ręce Jana Bernarda Malinowskiego, naczelnika wydziału edukacji z prośbą o przekazanie ich wiceprezydent Marzenie Dębniak, która zajmuje się oświatą. Podkreślił, że dobra współpraca między urzędem, a placówkami oświaty to głównie ich zasługa.

/mag/

Ważne wydarzenia