Parking w Szewnie wypięknieje. Gmina ogłasza konkurs na projekt architektoniczny.

Gmina Bodzechów ogłosiła konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej parkingu wraz z elementami małej architektury na placu im. ks. Marcina Popiela w Szewnie.

Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszej pracy pokazującej możliwość zagospodarowania tego terenu. Gminie Bodzechów najbardziej zależy na zachowaniu spójności z sąsiadującym obok kościołem. Dla zwycięzców konkursu zostały przewidziane nagrody, o czym mówi Jarosław Kamiński Kierownik Referatu Technicznego Urzędu Gminy Bodzechów:
– Dla uczestników konkursu przewidziane są nagrody w wysokości 10 tys zł za pierwsze miejsce, 7 tys zł za miejsce drugie, natomiast za trzecie miejsce przewidzieliśmy nagrodę w wysokości 5 tys. zł. Zwycięzca tego konkursu ma zagwarantowane wykonanie dokumentacji projektowej i na podstawie tej dokumentacji w przyszłym roku chcielibyśmy przystąpić do realizacji.
Jarosław Kamiński dodaje również, że po wyłonieniu zwycięzców konkursu, Gmina planuje rozpoczącie prac na początku lata przyszłego roku, natomiast zakończenie inwestycji planuje jeszcze w 2018 roku. Terminy te ustalone zostały wstępnie, bo, jak mówi Jarosław Kamiński jest to obszar chroniony:
– Ze względu na to, że jest to obszar chroniony przez konserwatora zabytków i mogą tam wystąpić prace archeologiczne, musimy się liczyć z tym, że prace mogą potrwać nawet do wiosny 2019 roku.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia