Dożynki powiatowe w Bodzechowie na bogato

Na stadionie sportowym w Bodzechowie świętują rolnicy z terenu całego powiatu. Program tegorocznych Dożynek Powiatowych jest bogaty – obfituje w zwyczajowe obrzędy i występy artystyczne. – Wystąpią m.in. Andrzej Cierniewski, zespół 'Bławatki’, Maxel i Szarotka, która uczestników dożynek bawić będzie do późnego wieczora. Pojawią się liczni wystawcy, w tym Koła Gospodyń Wiejskich prezentujące swoje wyroby, oraz obrzędy dożynkowe – mówi Jerzy Murzyn, wójt Bodzechowa.

Dożynki powiatowe rozpoczęły się o 11.30 na stadionie skąd barwny korowód z dożynkowymi wieńcami przeszedł do kościoła pw. Ojca Pio. Tam odbyła msza święta w intencji rolników.
W programie jest prezentacja i tradycyjnie 'ośpiewanie’ wieńców dożynkowych. Podczas imprezy wręczone zostaną także nagrody dla zwycięzców konkursu 'Piękna i bezpieczna zagroda – przyjazna środowisku’.
Dziś w Bodzechowie swoje Letnie Studio ma Radio Ostrowiec. Dla uczestników dożynek mamy specjalną atrakcję. W Letnim Studiu Radia Ostrowiec będziemy nagrywać życzenia i pozdrowienia dla najbliższych, przyjaciół, znajomych. Za tydzień w niedzielę 3 września będzie je można usłyszeć na naszej antenie.

/red/

Ważne wydarzenia