Spotkanie sympatyków Nowoczesnej

wazne

 

Około 50-ciu sympatyków Nowoczesnej wzięło wczoraj udział w spotkaniu z posłankami partii Ryszarda Petru: Joanną Scheuring-Wielgus i Moniką Rosą. Na spotkanie, które odbyło się w sali widowiskowej Domu Kultury Malwa na osiedlu Stawki, nie dojechała zapowiadana Marszałek Barbara Dolniak.

Jak mówi Jarosław Strojny, przewodniczący koła Nowoczesnej w Ostrowcu, to już trzecie spotkanie prezentujące mieszkańcom miasta program partii i jej posłów. Pierwsze odbyło się jesienią ubiegłego roku – wziął w nim udział sekretarz generalny ugrupowania Adam Słapka. W drugim program prezentowała posłanka Kamila Gasiuk – Pihowicz, Jerzy Meysztowicz i Adam Cyrański.

Poruszanej tematyce dotyczącej praw kobiet towarzyszyła prezentacja programu „Aktywna Rodzina”. Program, jak zaznacza posłanka Nowoczesnej Monika Rosa, jest alternatywą dla rządowego programu 500+ i ma motywować kobiety do podejmowania aktywności zawodowej.

-Program 500+ nie zachęca do powrotu na rynek pracy – wyjaśnia posłanka Nowoczesnej. – My proponujemy, żeby osoby, które pracują otrzymywały na każde dziecko 3 tysiące złotych odpisu podatkowego rocznie.

Wsparcie finansowe w ramach „Aktywnej Rodziny” trafiałby do dzieci osób pracujących. Zdaniem polityków Nowoczesnej osoby, które nie pracują powinny otrzymywać wsparcie pomocy społecznej i być przez nią aktywizowane, tak, by wróciły na rynek pracy.

Założenia programu rozwijają posłowie w sejmowym zespole „Aktywa Rodzina”.

Podziel się

Ważne wydarzenia