Wydarzenia kulturalne w najbliższy weekend

Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami kulturalnymi, które będą miały miejsce w najbliższy weekend w powiecie ostrowieckim.

Noc Kupały, zwana też nocą świętojańską, związana z letnim przesileniem Słońca, coraz częściej i chętniej jest świętowana w całym kraju. Mieszkańcy powiatu słowiańskiego ducha będą mogli poczuć podczas Nocy Świętojańskiej organizowanej przez Lokalną Grupę Działania Krzemienny Krąg i Dwór Amelia w Rudzie Kościelnej.
Noc świętojańska odbędzie się 24 czerwca w Dworze Amelia w Rudzie Kościelnej. Zabawa rozpoczyna się o 18.00. na uczestników czekają liczne atrakcje, konkursy z nagrodami.
Bilety w cenie 30 złotych można rezerwować, dzwoniąc pod numer 605 270 944.

Największy w regionie, plenerowy festiwal z muzyką klubową odbędzie się już w najbliższą sobotę w Bałtowie. To już V edycja tego wydarzenia, na które z roku na rok przyjeżdża coraz więcej ludzi z całej Polski.
Na Oficjalnym Rozpoczęciu Wakacji wystąpią topowe gwiazdy polskiej muzyki klubowej, m.in. Tom Swoon, Gromee, Skytech, Fafaq, Dirty Rush & Gregor Es, Bounce Inc. W sumie na scenie 24 czerwca zaprezentuje się 17 DJ’- ów.
Bilety dostępne są on-line na stronie www.rozpoczeciewakacji.pl. Można będzie je także kupić w dniu imprezy w kasach przy głównym wejściu na teren bałtowskiego JuraParku. Początek imprezy o godz. 18.00. Cena biletu wynosi 35 zł.

Jutro rozpoczną się Dni Ostrowca, które będą trwać przez cały najbliższy weekend rozpoczynający zarówno tegoroczne lato jak i wakacje. Pierwszy dzień Święta Miasta to Cuda Wianki i Friends Night Meeting w amfiteatrze i jego otoczeniu. Wśród kilkunastu didżejów, którzy będą serwować muzykę klubową od 17-ej do 3-ej nad ranem m.in. takie sławy jak Alex Morph i Cez Are Kane.
W sobotę Dni Ostrowca przeniosą się na Miejski Stadion KSZO, gdzie o 10.00 rozpocznie się Piknik Sportowo-Rekreacyjny .Od 14.00 prezentacja instytucji i spółek miejskich, a od 15.00 do 19.30 Ostrowieckie Rozmaitości Artystyczne. Około 19.30 swój autorski set zaprezentuje DJ Pawelec, a godzinę później na scenie pojawi się gwiazda wieczoru zespół Papa D.

W niedzielę Święto Miasta wróci do Parku Miejskiego, bo tam o 15.00 rozpocznie się  Aeropiknik. Godzinę później o 16.00 w amfiteatrze DJ Miki zaprezentuje swój program dla dzieci, a o 17.30 wystartuje druga część Ostrowieckich Rozmaitości Artystycznych. Wieczorem koncerty gwiazd rodzimej sceny hip-hopowej – o 19.00 B.R.O, a około 20.30 O.S.T.R, i to będzie finał tegorocznych Dni Ostrowca.

Podziel się

Ważne wydarzenia