W Biuletynie Informacji Publicznej ostrowieckiego urzędu miasta opublikowany został raport z wynikami konsultacji przeprowadzonych w sprawie budowy obwodnicy Denkowa.
Wspomniany dokument zawiera między innymi wyniki głosowania mieszkańców w sprawie budowy łącznika ulic Chrzanowskiego z Samsonowicza.
– Opisane zostały w nim konsultacje, spotkania, głosowanie, został podany też skład komisji – wymienia wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Łukasz Norowski.
W glosowaniu, zorganizowanym w szkole w Denkowie, które poprzedzone było spotkaniami informacyjnymi z mieszkańcami, wzięło udział 315 mieszkańców. Zdecydowana większość była za budową łącznika.
– Mieliśmy 237 głosów za, przeciw było 76, 2 głosy były nieważne. Z Denkowa było 218 głosów, z osiedli nieopodal Denkowa 52 głosy, z pozostałych, nieco dalszych osiedli zagłosowało 45 osób – informuje Łukasz Norowski.
Sam wynik głosowania nie ma jednak dla sprawy charakteru wiążącego.
– Raport będzie analizowany przez prezydenta, który będzie miał ostateczny głos. Raport pokazuje jednak, że mieszkańcy chcą tej inwestycji – mówi Norowski.
Władze gminy konsultacje w sprawie budowy obwodnicy Denkowa zorganizowały po tym, jak propozycja spotkała się z krytyką części mieszkańców. Kilkadziesiąt osób domagało się realizacji połączenia nowym mostem ulicy Chrzanowskiego z Aleją 25-lecia Wolności, co jest zadaniem droższym niż budowa łącznika w kształcie proponowanym przez gminę Ostrowiec. Inne osoby, głównie mieszkające wzdłuż wąskich uliczek, chciałyby jak najszybszego wyprowadzenia ciężkiego ruchu z Denkowa i optowały za koncepcją miasta. Artur Łakomiec zapowiadał, jeszcze przed głosowaniem, że jeśli mieszkańcy będą za, to gmina jeszcze w tym roku złoży wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, ubiegając się o 11 milionów złotych dotacji.
/mor/















