Mamy dla mam. Piękny gest białostockich osadzonych dla szpitala w Ostrowcu

Fot. Facebook / Wielospecjalistyczny Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim

4 poduszki dla mam karmiących piersią trafiły do oddziału położniczego Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu. Prezent przyjechał do Ostrowca aż z Białegostoku.

Wykonały go osadzone białostockiego aresztu śledczego.

– To kobiety, które również są mamami. Jest im bardzo trudno przetrwać rozłąkę z własnymi dziećmi, dlatego w ten prezent włożyły całe swoje serce. Nie spodziewałyśmy się tego, to było kompletne zaskoczenie ale i przepiękny gest – mówi Paulina Czerwiec, położna koordynująca oddziału położniczego. Jak tłumaczy, takie poduszki to ogromne ułatwienie dla młodych mam, które często wycieńczone są niedawnym porodem. – Poduszki są pięknie wykonane, ale przede wszystkim są bardzo praktyczne. Pomagają nam poprawić komfort mam. W tych cięższych momentach, kiedy trudno jest znaleźć odpowiednią pozycję do karmienia, pozwalają się odprężyć i w wygodny sposób nakarmić swojego maluszka – dodaje Paulina Czerwiec. Dodatkowo wykonane są z wodoodpornego materiału, co ułatwia ich czyszczenie.

4 poduszki ułatwiające karmienie piersią są dostępne w pokoju dyżurnym położnych. Młode mamy mogą o nie poprosić w każdej chwili.

/osa/

Ważne wydarzenia