Hala MOSIR-u w ferie stoi otworem dla dzieci

Niewielkim zainteresowaniem dzieci i młodzieży z Ostrowca Świętokrzyskiego cieszą się na początku ferii zimowych zajęcia 'Poznaj różne sporty’ zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w hali przy ulicy Świętokrzyskiej. A oferta jest bogata.

W poniedziałek, 20 stycznia odbył się tam trening judo, w którym uczestniczyło kilkanaście. Z kolei we wtorek, 21 stycznia zaledwie kilka osób pojawiło się na zajęciach z siatkówki, które poprowadziły zawodniczki drugoligowego zespołu KSZO SMS.

– Przyszła grupa zarówno dziewczynek, jak i chłopców, ale część odpuściła. Zostały dziewczynki, które znają już podstawy siatkarskie, ale wcześniej były też tutaj takie, które dopiero zaczynają – mówi Sandra Mikołajewska, libero KSZO SMS.

Kilkuosobowa grupa dziewcząt szkoliła przede wszystkim technikę odbić, zagrywki oraz sposób poruszania się po boisku.

– W siatkówkę zaczęłam grać 3 lata temu, bardzo fajnie gra mi się tutaj z siatkarkami SMS-u – nauczyły mnie między innymi prawidłowej techniki zagrywki – mówiła 11-letnia Alicja, reprezentująca barwy Akademii Volley Star.

Projekt 'Poznaj różne sporty’ skierowany jest do tych dzieci ze szkół podstawowych oraz średnich, które chciałyby spróbować swych sił w różnych dyscyplinach sportu. Na najbliższe dni przewidziano jeszcze między innymi zajęcia z taekwondo, piłki nożnej i boksu. Codziennie w godzinach 12-15 w hali MOSIR-u treningi piłki ręcznej prowadzi trener szczypiornistów KSZO Tomasz Radowiecki.

 

/mor/

Ważne wydarzenia