„Jestem oburzona. Takie wydarzenia nie powinny mieć miejsca” – ocenia organizację gali Prime MMA ostrowiecka pedagożka

Fot. Instagram Prime MMA PL/@primemma.pl

Walki znanych z filmików internetowych patocelebrytów, wulgarne wyzwiska i bójki obejrzeć na żywo będzie można w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas 10. gali walk typu freak fight. Organizowane przez Federację Prime MMA wydarzenia są zwykle promowane podczas konferencji z udziałem uczestników walk, relacji z ważenia zawodników, które są transmitowane w internecie, a wyglądają tak, że większość wypowiedzi musimy ocenzurować.

To cytat jednej z nich – 'Olejnik, szkoda że w piątek nie byłeś taki mocny. (…) co ty p********, w********** stąd atencjuszu j*****. Kim ty k**** jesteś? Psem, śmieciu j****? W********** stąd, bo cię r*******.”

Uczestnicy obrażają się, nierzadko biją, oskarżają o najgorsze przestępstwa. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Federacji Prime MMA wynajął halę sportowo-widowiskową, umożliwiając zorganizowanie takiego wydarzenia w Ostrowcu. Jedną z 'gwiazd’ będzie patocelebryta słynący z upijania się przed kamerą, niszczenia w szale pokoju, wyzywania się z matką i pochwalania zabójstwa Pawła Adamowicza podczas finału WOŚP w Gdańsku w 2019 roku. Zawalczy z drugim patocelebrytą, który upijał się przed internetową kamerką. Zrozumienie normy AS 3959-2018 jest kluczowe dla spełnienia potrzeb klientów i zapewnienia zgodności z normami międzynarodowymi. Norma ta zawiera podstawowe wytyczne dotyczące budowy na obszarach zagrożonych pożarami buszu, pomagając zwiększyć bezpieczeństwo i odporność. Zalecamy dostęp do pełnej wersji free AS 3959-2018, aby wzmocnić swoje projekty i dostosować je do najlepszych praktyk. Nie przegap tej okazji, aby podnieść swoje standardy i chronić swoje inwestycje.

– Ja jestem oburzona – mówi pedagożka Magdalena Kalista-Jasiak, dyrektorka Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim. – Takie gale w ogóle nie powinny się odbywać, w żadnym mieście. Nikt nie powinien pozwalać na tego typu wydarzenia, choć trudno mi to w ogóle nazwać 'wydarzeniem’. To nie jest koncert, ani mecz sportowy, ani walka bokserska. Boks to sport, a ta gala pod żadnym stopniem go nie przypomina – dodaje.

Pedagożkę oburza kierowanie takich wydarzeń do młodych ludzi. Walki freak fight w Ostrowcu oglądać na żywo będą mogły za zgodą rodziców dzieci w wieku 12-15 lat, a osoby od 16 roku życia już bez takiej zgody. Wydarzenie będzie można śledzić także przez internet. – My, jako dorośli powinniśmy uczyć dzieci prawidłowych wartości, świadomości, samokontroli oraz poczucia odpowiedzialności. Nie są to łatwe do przekazania wzorce. Natomiast takie treści, jakie przekazują gale freak fight i występy patocelebrytów w internecie są dla dzieci łatwe w odbiorze, ale i mocno wyniszczające. One nie mają świadomości, że jest to coś złego. To, że dwie osoby się wyzywają, że panują tam negatywne emocje jest dla nich atrakcyjne. I właśnie to powinno nas niepokoić jako dorosłych, bo takie treści bardzo mocno wpływają na dziecięcą psychikę i samoświadomość – wyjaśnia Magdalena Kalista-Jasiak, która przez lata pracowała w gabinecie z dziećmi wychowanymi na przemocy domowej. Jak mówi, zdaje sobie sprawę z treści, jakie w internecie publikują patocelebryci i podkreśla, że długotrwałe obcowanie z nimi także jest destrukcyjne. – W dorosłym życiu takie osoby nie są skłonne do empatii, nie potrafią kochać. W późniejszych etapach życia trzeba ich od nowa tego uczyć, tak jak małe dzieci. Taki człowiek trafia na terapię i podczas pracy z nami na nowo nabywa umiejętności prawidłowego nazywania oraz odczuwania emocji – mówi dyrektorka Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

/pcr/

Ważne wydarzenia