Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, we współpracy z Rzecznikiem Praw Obywatelskich i Stowarzyszeniem Alzheimer Polska organizują konferencję dotyczącą życia z zespołem otępiennym.
Spotkanie odbędzie się w piątek, 20 września w sali konferencyjnej starostwa powiatowego.
Pierwszy panel rozpocznie się o godzinie 11:00. – Skierowany jest do potrzeb opiekunek i opiekunów osób cierpiących na zespół otępienny. Powiemy o tym, na jakie wsparcie mogą liczyć, co im najlepiej pomaga oraz jak najlepiej zaopiekować się chorym – wyjaśnia Sławomir Religa, kierownik działu ds. Pracy z Rodziną i Dzieckiem w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.
Druga część spotkania poświęcona będzie korzyściom wczesnej diagnozy zespołu otępiennego. Prelegenci opowiedzą o tym, jak powinna wyglądać diagnoza, oraz jak lekarz może wesprzeć opiekuna osoby chorej. – Podczas tego panelu będzie także możliwość rozmowy z lekarzami, którzy zajmują się tą tematyką, na przykład kierownika pracowni chorób otępiennych z Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej Polskiej Akademii Nauk. Będą także lekarze rodzinni oraz specjaliści geriatrii – dodaje Religa.
Trzecia i ostatnia część konferencji dotyczyć będzie wsparcia ze strony państwa, na jakie liczyć może opiekun osoby chorej.
Sławomir Religa zaznacza, że choć prelegenci będą występować online, to w trakcie konferencji będzie możliwość zadawania im pytań.
Wstęp na spotkanie jest darmowy, ale należy się na nie zapisać. Zgłoszenia przyjmuje PCPR w swojej siedzibie przy Świętokrzyskiej 22, lub pod numerem telefonu: 41 2499408.
/osa/