Za nami Dni Ostrowca, czyli urodziny naszego miasta. W miniony weekend, 24 i 25 sierpnia ostrowczanie i goście wypełnili stadion KSZO przy Świętokrzyskiej.
Na sobotę swoje stanowiska przygotowały spółki miejskie, w tym Miejski Zakład Komunikacji. – Przygotowaliśmy dla ostrowczan autobus elektryczny marki Yutong, będący częścią ostatniego projektu ekologicznej komunikacji miejskiej. Przyszli pasażerowie wchodzą do autobusu klimatyzowanego. Pokazujemy obsługę zarówno pojazdu, jak i elektronicznych kasowników, które znajdują się w naszej komunikacji – opowiadał Stanisław Choinka, dyrektor techniczny MZK.
Swoje stanowisko miała także Komenda Powiatowa Policji, która – ku radości nie tylko dzieci – prezentowała swoje superszybkie motocykle.
Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali strefę aktywności i zabaw. – Jestem z córką, więc najbardziej interesuje nas strefa dla dzieci, czyli dmuchańce, gry, zabawy – mówiła pani Dominika.
Jak co roku, publiczność przed występami gwiazd rozgrzewali młodzi artyści ze 'Studia Wokalnego Pandora’ i chóru 'Kotki dwa’, które działają przy Miejskim Centrum Kultury, a także harcerze, tancerze z miejscowych szkół tańca i koła gospodyń wiejskich. – Ci młodzi ludzi w ciągu roku mają kontakt z publicznością, ale występują na małych scenach, przed rodzicami i przyjaciółmi. Tu mogą zaprezentować się na potężnej scenie przed kilkoma tysiącami ludzi – mówi prezydent Artur Łakomiec. – To ważne, żeby wspierać naszych lokalnych artystów – dodaje.
Płyta stadionu najbardziej wypełniała się wieczorami. To wtedy na scenie pojawiały się gwiazdy tegorocznych Dni Ostrowca – Dawid Kwiatkowski, Justyna Steczkowska oraz Lanberry. – Przyszłam z moją wnuczką, bo bardzo chciała obejrzeć Lanberry – mówiła Halina Barańska.
Zabawa potrwała do późnej nocy.
/pcr/
- Fot. Maciej Kolasa
- Fot. Maciej Kolasa
- Fot. Maciej Kolasa
- Fot. Maciej Kolasa
- Fot. Maciej Kolasa
- Fot. Maciej Kolasa
- Fot. Maciej Kolasa
- Fot. Maciej Kolasa
- Fot. Anna Śledzińska
- Fot. Anna Śledzińska
- Fot. Anna Śledzińska
- Fot. Anna Śledzińska