W Ćmielowie pojawi się nowoczesny system monitoringu

Fot. Facebook Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

Nowoczesny system monitoringu pojawi się w 5 newralgicznych punktach na terenie Ćmielowa. Inwestycja o wartości 84 tysięcy złotych w całości zostanie sfinansowana z rządowego programu 'Razem Bezpieczniej’. Miejsca, które zostaną objęte monitoringiem, pomogli urzędnikom wybrać policjanci i mieszkańcy miasta.

Wybór padł na 5 lokalizacji. – Będą to takie miejsca, jak skrzyżowanie ulicy Ostrowieckiej i Raciborskiego, czyli wlot do Ćmielowa. Kamery pojawią się także przy wlocie od strony Ożarowa, oraz w rejonie zatoczki autobusowej Ćmielów-Wióry. Monitoring znajdzie się przy ulicy Skała, gdzie dochodzi do wielu aktów wandalizmu. Ostatnim punktem będzie teren boiska przy ulicy Staszica – wylicza burmistrz Ćmielowa Joanna Suska.

Pozyskane fundusze pozwolą także na przeprowadzenie edukacyjnych spotkań mieszkańców z policjantami. – Te rozmowy będą służyć wykluczeniu w przyszłości wszelkich aktów wandalizmu, a także uświadomieniu, że wandale nie są bezkarni – dodaje Joanna Suska.

W województwie świętokrzyskim do tegorocznej edycji programu 'Razem Bezpieczniej’ wpłynęło 78 wniosków. Komisja wojewódzka do realizacji wybrała 12 projektów o łącznej wartości miliona złotych. – Jesteśmy jedynym województwem w Polsce, które otrzymało dofinansowanie na wszystkie 12 projektów, co szczególnie nas cieszy. Są to działania, które realnie wpłyną na poprawę bezpieczeństwa w miejscach publicznych. Trzy projekty dotyczą monitoringu wizyjnego, kolejne trzy to działania miękkie, a sześć projektów dotyczy stworzenia bezpiecznych przejść dla pieszych – wyjaśnia Angelina Kosiek, rzeczniczka prasowa Wojewody Świętokrzyskiego.

W poniedziałek, 8 lipca wnioskodawcy podpisali umowy na dofinansowanie składanych przez siebie projektów. W ciągu 30 dni muszą znaleźć wykonawców, którzy zrealizują ich pomysły.
Dofinansowania nie otrzyma jednak gmina Ostrowiec Świętokrzyski, która zabiegała o modernizację monitoringu w Parku Miejskim.

/osa/

Ważne wydarzenia