Ostrowieccy maturzyści poznali wyniki egzaminu maturalnego. Zdawalność na wysokim poziomie

fot. Radio Ostrowiec

Tegoroczni maturzyści poznali dziś wyniki majowych egzaminów. Powiat ostrowiecki wypadł bardzo dobrze, zarówno na tle województwa, jak i całego kraju.

Z wyników absolwentów technikum nr 3 zadowolony jest Tomasz Łodej, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 im. Hutników Ostrowieckich. – Zdawalność 95,23 procent więc fajnie. Mamy tylko pięciu uczniów, którzy mają jeden egzamin nie zdany więc pięciu uczniów do zdawania poprawki – trzech matematyka i jeden z angielskiego i jeden z rosyjskiego.

– Jest nieźle – ocenia Robert Warda, dyrektor Liceum Ogólnokształcące nr III im. Władysława Broniewskiego w Ostrowcu. Wyniki są niezłe. Na 160 absolwentów mamy tylko cztery poprawki z matematyki i dwie poprawki z języka polskiego. Zdawalność jest blisko 97 procent więc możemy być zadowoleni z tych wyników.

Średnia zdawalność w szkołach średnich prowadzonych przez powiat ostrowiecki wyniosła 94,17 procent. Była wyższa niż średnia krajowa – 84 procent i wojewódzka – 85,9 procent.

– Jeżeli chodzi o licea, ten wskaźnik jest jeszcze wyższy, bo zdawalność jest na poziomie 96,5 procent, a jeżeli chodzi o technika przekroczony jest próg 90 procent. To wyżej niż średnia wojewódzka i średnia krajowa. Stuprocentową zdawalność matury ma Liceum Ogólnokształcące numer II imienia Joachima Chreprowicza – mówi Mariusz Łata, naczelnik wydziału edukacji w starostwie powiatowym.

Stuprocentową zdawalność odnotowało również – jak co roku – Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego. – Ja co roku mam zawsze dylemat patrząc na wyniki egzaminu maturalnego bo o ile jestem mega dumna z uczniów liceum Konarskiego bo te wyniki rok w rok są bardzo dobre o tyle my patrząc konkretnie na wynik każdego, nie na średnie. Widzimy jaką pracę uczeń wykonał, ale oczywiście gdzieś ktoś napisał troszeczkę poniżej, ktoś zaskoczył na plus, ale to tak jak w życiu. Natomiast podsumowując, na prawdę trudna matura – komentuje dyrektor Kinga Wnuk.

W szkołach publicznych maturę oblało bez możliwości poprawki w tym roku 5 osób. 30ści będzie miało możliwość poprawki w sierpniu i będą to tylko egzaminy pisemne.

/kawa, sla/

Ważne wydarzenia