Za nami Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych

fot. Radio Ostrowiec

Pływalnia Rawszczyzna przez kilka ostatnich dni gościła najlepszych pływaków w wieku 14 lat. W minioną niedzielę zakończyły się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych.

– Gościmy 752 uczestników – zawodników i zawodniczki ze 193 klubów reprezentujących w zasadzie wszystkie środowiska pływackie z całej Polski. Z KSZO Ostrowiec mamy trójkę reprezentantów, którzy zostali przygotowan przez trenera Marcina Pilińskiego. Zanotowali kilka dobrych startów, kilka udziałów w finałach B także trener i zawodnicy powinni być z tego startu zadowoleni chociaż zawsze niedosyt pozostaje – mówi Grzegorz Bażant z ostrowieckiego MOSiRu.

Nie do końca zadowolona ze swojego występu była Wiktoria Janiak z Posejdona Konin.

– To na pewno nie jest forma życia, ale wydaje mi się, że każdy pływak miał w swojej karierze okres, w którym miał spadek mocy, spadek czasów, ale trzeba to przetrwać. W tamtym sezonie wydaje mi się, że miałam bardzo dobre wyniki bo nawet dostałam się do kadry wielkopolski, a teraz mam nadzieję, że następnym razem będzie tylko lepiej – mówiła naszej reporterce Karolinie Wiatrowskiej.

Najwięcej, bo aż 29 (10 złotych, 10 srebrnych i 9 brązowych) wywalczyli reprezentanci UKS GIM 92 Ursynów. Pływacy tego stołecznego klubu okazali się też najlepsi w klasyfikacji drużynowej. Indywidualnie najlepszy wynik osiągnęli Tymoteusz Wiszniowski z LKS Jedność 32 Przyszowice oraz Gabriela Bortlisz z UKP Warszawianka.

Była to już trzecia duża impreza pływacka w tym roku organizowana w Ostrowcu.

/marsz/

Ważne wydarzenia