Wymiana wodociągów kluczowym elementem przebudowy dróg w Denkowie

Do półmetka zbliża się modernizacja dróg w Denkowie. Aktualnie drogowcy kończą przebudowę ulicy Spółdzielczej. Wykonawcą inwestycji jest firma Drogbud.

– Prace przebiegają zgodnie z planem – mówi Marcin Karbowniczek, kierownik referatu inwestycji drogowych w Urzędzie Miasta w Ostrowcu. – Została zrobiona podbudowa, wysypana została dolna warstwa kruszywa. W tym momencie rozpoczęły się roboty brukarskie – zaznacza kierownik Karbowniczek.

Na drugiej z modernizowanych dróg, czyli ulicy Browarnej trwa z kolei wymiana wodociągu.

– Dotychczas wymieniliśmy sieć wodociągową w ulicy Spółdzielczej o długości około 200 metrów. Mieszkańcy zostali już przepięci do nowej sieci. Skończyliśmy wymianę sieci w ulicy Browarnej o długości około 200 metrów. Trwają prace polegające na przepięciu mieszkańców do nowej sieci – mówi Łukasz Madej, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. W trzeciej kolejności rozpocznie się przebudowa ulicy Szkolnej.

– Musimy czekać aż zostanie udrożniony ruch na Browarnej i Spółdzielczej, żeby rozpocząć przebudowę Szkolnej. Nie da się wszystkiego na raz zamknąć. W Denkowie i tak są duże utrudnienia, za które bardzo serdecznie przepraszamy – dodaje Marcin Karbowniczek.

Remont trzech ulic w Denkowie ma zakończyć się w marcu 2025 roku. Zadanie dofinansowane jest z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

/mor/

Ważne wydarzenia