Słuchacze ostrowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyli rok akademicki

fot. Radio Ostrowiec

211 słuchaczy ostrowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który działa przy Akademii Nauk Stosowanych imienia Józefa Gołuchowskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim podsumowało 21 rok akademicki. Uroczyste zakończenie roku odbyło się w poniedziałek, 24 czerwca.

– Był to rok dla nas bardzo udany, rok pełen różnych aktywności. Zaproponowaliśmy naszym słuchaczom 17 różnych aktywności intelektualnych i m.in były to wykłady, seminaria naukowe, sekcje tematyczne, lektoraty języków obcych i warsztaty komputerowe – podsumowała Matylda Niewójt, prezes UTW.

W ramach uniwersyteckich zajęć zorganizowano m.in 'Karnawałowy Bal Seniora’, 'Miejski Dzień Seniora’, 'Senioralia’ oraz wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu konferencję 'Przemoc wobec osób starszych’. Matylda Niewójt podkreśla, że słuchacze-seniorzy chętnie biorą udział w tego typu wydarzeniach.

– Bardzo mi to sprawia przyjemność. Należę do chóru, do teatru żywego słowa, kabaretu także nic nie stoi na przeszkodzie żeby nie wyjść z domu bo tak to zawsze coś boli i nie wychodzimy, a jak trzeba wyjść, jest obowiązek i się wychodzi czyli to jest lekarstwo na naszą starość, na ten trzeci wiek –  mówiła Wanda Hauer, słuchaczka Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a Tadeusz Chorawski dodawał, że uczelnia prowadzi ciekawe zajęcia. – Na baseny się chodzi, uczy się pływać, niektórzy co umieją to tańczą w wodzie. Wszystko na wesoło, żeby upiększyć życie.

Podczas uroczystości zakończenia roku akademickiego padła zapowiedź uruchomienia przy samorządzie miejskim w Ostrowcu Rady Senioralnej, która ma być organem wspomagającym i doradczym. Miasto rozpoczęło już konsultacje, podczas których wypracowane mają być szczegółowe zasady powoływania i pracy takiej rady.

/kawa/

Ważne wydarzenia