Otwarcie basenu w Opatowie nastąpi z kolejnym opóźnieniem

fot. facebook Grzegorza Gajewskiego

Nie w sobotę, 22 czerwca, a dopiero 29 czerwca otwarty zostanie basen na Kani w Opatowie. To kolejne opóźnienie. Obiekt pierwotnie miał zostać udostępniony mieszkańcom 1 czerwca, ale termin otwarcia został przesunięty na początek wakacji.

Plany – jak mówi burmistrz Opatowa Grzegorz Gajewski – pokrzyżowały teraz drobne nieprawidłowości związane z odprowadzaniem wody z basenu.

– Kratki wokół niecki basenowej, które powinny wychwytywać mają zbyt małą przepustowość. Ta woda przy uruchomieniu wszystkich atrakcji przelewała się przez kratki i wylewała się na chodnik. Teraz trwają prace kosmetyczne z przygotowaniem kosmetycznym gruntu – mówi Grzegorz Gajewski. Nieprawidłowości zostały wykryte podczas próbnego rozruchu basenu. Burmistrz Gajewski dodaje, że prawdopodobnie zbyt mała przepustowość przelewów jest wynikiem błędnych obliczeń wykonawcy projektu. Tydzień ma wystarczyć na uruchomienie obiektu. Będzie on służył mieszkańcom do końca sierpnia.

Basen na Kani będzie czynny w godzinach 11-19. Cena biletu normalnego na cały dzień została ustalona na 25 złotych, a ulgowego na 15. Wstęp na basen od godziny 15 do 19 kosztować z kolei będzie 20 złotych – ulgowy 10.

/mor/

Ważne wydarzenia