Kończy się 23. edycja „Gorączki Złota PCK”. W Ostrowcu zebrano pokaźną ilość pieniędzy

fot. Polski Czerwony Krzyż

Do końca zbliża się 23. edycja ogólnopolskiej akcji 'Gorączka Złota PCK”. Jak co roku w szkołach, przedszkolach i firmach zbierano 'złote” monety o nominałach 1, 2 i 5 groszy. W akcję w Ostrowcu oprócz szkół i przedszkoli włączyły się także osoby prywatne. Choć ta jeszcze się nie zakończyła, to już wiadomo, że zebrano więcej niż przed rokiem.

– Akcję ogłosiliśmy w marcu i chcemy zakończyć ją na koniec czerwca. Zgłosiło się 4 przedszkola, 3 szkoły i 2 osoby indywidualne. Szkoły przynoszą już zebrane pieniądze, na ten moment mamy 38,8 kilogramów –  informuje Halina Tomczyk, koordynatorka zbiórki.

Polski Czerwony Krzyż zebrane środki przeznaczy między innymi na: organizację letnich wypoczynków, zakup wyprawek szkolnych oraz dofinansowanie pomocy naukowych.

– Każdy grosik się liczy. Prowadzimy świetlice środowiskowe w szkołach. Do dotacji na ich prowadzenie, które otrzymujemy od urzędu miasta, dołożymy środki zebrane w tej akcji – zaznacza Halina Tomczyk. Dodaje, że każdy może dołożyć swoją cegiełkę i przynieść choćby garść groszy do siedziby PCK przy ulicy Stodolnej 30.

Podsumowanie akcji zaplanowano na wrzesień. Szkoła i przedszkole, które zbiorą najwięcej otrzymają dyplomy oraz tytuły 'Złotej Szkoły’ i 'Złotego Przedszkola’.

/mor/

Ważne wydarzenia