Miłośnicy zabytkowych samochodów spotkają się w Dołach Biskupich

Fot. Facebook Klub Przyjaciół Pojazdów Dawnych Singiel

Pół setki pojazdów w stylu vintage zjedzie w sobotę, 15 czerwca do Dołów Biskupich. To za sprawą XIII edycji Świętokrzyskiego Karburatora, czyli zlotu miłośników pojazdów dawnych i nietypowych.

– Ostatnio panuje moda na PRL. Pojawiają się Polonezy, duże i małe Fiaty, ale przyjeżdżają też pojazdy amerykańskie i europejskie, produkowane głównie w latach 70. i 80. Na jednym zlocie pojawił się nawet Ford z lat 20. ubiegłego wieku – mówi Paweł Bajerczak, organizator wydarzenia.

Impreza rozpocznie się w sobotę, 15 czerwca o godzinie 9. To właśnie wtedy uczestnicy zlotu wyruszą w rajd krajoznawczy. Zwiedzać będą najciekawsze punkty kulinarnej mapy powiatu ostrowieckiego. – Odwiedzimy między innymi winnicę w Krzczonowicach. Zajedziemy do zakładu wyrabiającego sery na Drygulcu. Później zawitamy w Wólce Pętkowskiej w pasiece. Na koniec odwiedzimy Browar Bałtów – wylicza Paweł Bajerczak.

O godzinie 17 pojazdy wrócą do Dołów Biskupich, gdzie rozpocznie się część artystyczna. Na scenie wystąpią zespoły reggae – Non Serviam i The Beat Rootz. Organizatorzy zaplanowali także konkursy dla uczestników zlotu. – Wręczamy nagrody za przebycie najdłuższej trasy, za najstarszy na zlocie pojazd. Są też przewidziane konkursy sprawnościowe, które budzą uśmiech na twarzach zlotowiczów, na przykład rzut oponą – dodaje organizator.

Koszt udziału w całym wydarzeniu to 60 złotych. Dla osób, które chciałyby przyjść na samą część artystyczną, organizatorzy przewidzieli wejściówki za 10 złotych. Mieszkańcy gminy Kunów mogą z kolei wejść za darmo. Radio Ostrowiec objęło wydarzenie patronatem medialnym.

/osa/

Ważne wydarzenia