Samorządowcy poparli kandydaturę Adama Jarubasa do Parlamentu Europejskiego

Fot. Daniel Mordon

Ostrowieccy samorządowcy oraz wójt Bodzechowa, Jerzy Murzyn udzielili poparcia wyborczego Adamowi Jarubasowi 'jedynce’ na liście Trzeciej Drogi w okręgu małopolsko-świętokrzyskim w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Podczas konferencji prasowej, 23 maja wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego i europarlamentarzysta przedstawił swoje postulaty, z którymi po raz drugi powalczy o mandat eurodeputowanego. Swój program Jarubas opiera o trzy hasła: bezpieczeństwo, zdrowie i rozwój.

– To wspomniane bezpieczeństwo możemy rozumieć na wielu obszarach, między innymi jako bezpieczeństwo zdrowotne. Doświadczenia z pandemii pokazują, że Unia Europejska może dodać wartość do wysiłków państw członkowskich. Potrzebujemy również bezpieczeństwa energetycznego. Prawie 40% środków z Krajowego Planu Odbudowy to wsparcie transformacji energetycznej. Potrzebne są nam także bezpieczne granice – mówi Adam Jarubas i zachęca do wzięcia udziału w czerwcowych wyborach.

– Mamy do czynienia ze specyficzną i bardzo złożoną ordynacją. Tak naprawdę o ilości mandatów, które będą przydzielone z poziomu krajowego do poszczególnych okręgów, decyduje frekwencja. Spodziewamy się, że u nas w Świętokrzyskim oraz w Małopolsce, najwięcej mandatów. Szacuje się, że może to być kolejno 7 i 8 mandatów. Jednak żeby zawalczyć o jak najsilniejszą reprezentację, musimy być przy tych wyborach. Nie dopuśćmy, by te mandaty powędrowały do innych regionów – dodaje Adam Jarubas.

Kandydaturę byłego marszałka województwa świętokrzyskiego poparli między innymi Artur Łakomiec, prezydent Ostrowca, Agnieszka Rogalińka, starosta ostrowiecka oraz wójt Bodzechowa Jerzy Murzyn.

– To bardzo ważne, żebyśmy nie stracili tego dobrego przedstawicielstwa. Powinny to być osoby, które znamy i na które możemy liczyć. Taką osoba jest właśnie pan Adam Jarubas. Serdecznie zachęcam do przyjścia na wybory i oddania swojego głosu na Adama Jarubasa – mówi Agnieszka Rogalińska, starosta ostrowiecka.

– Bardzo dobrze wspominam pracę z ówczesnym Marszałkiem, panem Adamem Jarubasem. Myślę, że był dobrym europarlamentarzystą i ponownie sprawdzi się na tym miejscu. To od nas zależy, czy ta Europa będzie dla nas dobra, czy będziemy tkwić w ciemnocie i marazmie – dodaje wójt Bodzechowa Jerzy Murzyn.

Wybory do Parlamentu Europejskiego już 9 czerwca.

/mor/

Ważne wydarzenia