W najbliższą sobotę Rezerwat Krzemionki zaprasza 'Wszystkie Matki na Herbatki’

Fot. Archiwum Krzemionki

Z okazji Dnia Matki Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza 'Wszystkie Matki na Herbatki’ . Wydarzenie z cyklu 'Sobota w Muzeum’ odbędzie się w najbliższą sobotę, 25 maja.

– Chcielibyśmy zaprosić wszystkie panie do nas do muzeum, zrobimy spacer na terenie rezerwatu w niedalekiej odległości, a że mamy tu ciekawą roślinność, to chciałbym pokazać co u nas rośnie i co można przyrządzić, jakieś napary ziołowe, herbatki żebyśmy się mogli napić, pokosztować, porozmawiać   – mówi Artur Bokła, kierownik administracyjny w Krzemionkach oraz organizator wydarzenia, który pasjonuje się zastosowaniem dzikich roślin. Podczas spotkania uczestnicy warsztatów będą mogli sporządzić własne mieszanki ziołowych herbatek.

– Będziemy je robić z bardzo pospolitych ziół, na przykład z liści poziomki, stokrotki, koniczyny. Dzikie, które rosną pospolicie, łatwo jest je rozpoznać, mała możliwość żeby się pomylić i zaszkodzić sobie. Pięknie wyglądają i równie dobrze smakują – dodaje Artur Bokła.

Na sobotnie wydarzenie, które rozpocznie się o godzinie 11.00 trzeba się wcześniej zapisać. Można to zrobić do piątku, 24 maja pod numerem telefonu 41 260 55 50 bądź adresem mailowym sekretariat@krzemionki.info

Za wejście będzie trzeba zapłacić 15 złotych za osobę.

/kawa/

Ważne wydarzenia