Ostrowiecki Browar Kultury będzie otwarty w ramach Nocy Muzeów

Fot. OBK

Pod hasłem „Ostrowiecki Browar Kultury otwarty nocą” w sobotę, 18 maja w Noc Muzeów włączają się jednostki działające w Browarze.

– Od godziny 19 zapraszamy do zwiedzania aktualnych wystaw. Nasza propozycja to element większej układanki, którą przygotowaliśmy dla naszych mieszkańców z Miejską Biblioteką Publiczną i Miejskim Centrum Kultury – mówi Justyna Łada, dyrektorka Biura Wystaw Artystycznych.

Podobnie jak w poprzednich latach cały gmach będzie można zwiedzać po zmroku od godziny 19 co godzinę. Zbiórka o każdej pełnej godzinie przed wejściem do Miejskiej Biblioteki Publicznej, potem grupy przechodzić będą przez podziemia Miejskiego Centrum Kultury do Biura Wystaw Artystycznych.

– Na dziedzińcu będzie można skorzystać z warsztatów artystycznych. Uczestnicy, nie tylko dzieci, bo zapraszamy wszystkie chętne osoby do tworzenia własnych obrazów. Nie do malowania, ale właśnie tworzenia – dodaje Justyna Łada.

W Strefie Aktywności Społecznej od 15 do 23 będzie też można zagrać w gry bez prądu, a w sali wielofunkcyjnej od 18.30 do północy odbędą się w grupach warsztaty z neuromuzyki.

Nocne zwiedzanie zaplanowano także w Centrum Tradycji Hutnictwa, czyli w budynku kina Etiuda. Chętni mogą się zbierać co godzina od 19, ostatnia tura o 22. Warto wziąć ze sobą latarkę.

Elementem Nocy Muzeów będzie też otwarcie wystawy prac grupy malarskiej UTW w Międzypokoleniowej Przestrzeni Twórczej 4 WYMIAR, na ulicy Sienkiewicza, w Centrum Aktywności Obywatelskiej. Seniorzy od godziny 18 do północy opowiadać będą o swojej twórczości.

Wszystkie wydarzenia w ramach Nocy Muzeów w OBK są bezpłatne. Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej.

/sla/

Ważne wydarzenia