Przyszli rodzice będą mogli przygotować się do porodu. Ciekawe spotkanie w sobotę w Ostrowcu

fot. Fundacja Aktywnych Mam

Bezpłatne spotkanie edukacyjne dla przyszłych mam i par spodziewających się dziecka, ale też dla tych, które właśnie rodzicami zostały, organizowane jest jutro, w sobotę w Ostrowcu Świętokrzyskim przez Fundację Aktywnych Mam w ramach trwającego ogólnopolskiego Tygodnia Godnego Porodu.

– Tegoroczne aktywności mają przede wszystkim pomóc zrozumieć jakie są prawa okołoporodowe pacjentek, jaki wpływ na kobietę mają hormony w czasie ciąży, podczas porodu i w połogu, i jak ten koktajl hormonów może przyczynić się do dobrego porodu i połogu – mówi Anna Frejlich, prezeska ostrowieckiej Fundacji Aktywnych Mam.

– Zacznie Marta Kłonica i Żaneta Kłonica, które są instruktorkami  gimnastyki słowiańskiej i zrobią wprowadzenie o tym jak profilaktyka mięśni miednicy wpływa, jak gimnastyka, którą one prowadzą wpływają pozytywnie na ciało. Będziemy mieli także spotkanie z Pauliną Rączkowską, jest to położna ze szkoły rodzenia, która funkcjonuje przy szpitalu. Będzie także Magdalena Urlich, autorka bajkoterapii. Ona będzie chciała opowiedzieć także o tym, jak wziąć poród w swoje ręce i o aktywnym porodzie. Będzie na prawdę bardzo fajnie.

Następnie uczestnicy odpłatnie będą mogli wziąć udział w warsztatach i stworzyć własny łapacz snów. Będzie trzeba za to zapłacić 50 złotych od osoby.

Sobotnie spotkanie odbędzie się w Przestrzeni Aktywnej Mamy na osiedlu Słonecznym 17, o godzinie 11.00
Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona należy wcześniej zapisać się na spotkanie. Numer kontaktowy i adres mailowy, pod którymi można to zrobić to: 501813526 lub fundacjaaktywnychmam@gmail.com.

/kawa/

Ważne wydarzenia