Remont ulicy Mickiewicza w Ostrowcu idzie zgodnie z planem

– Modernizacja ulicy Mickiewicza idzie zgodnie z planem i zakończy się zgodnie z terminem zawartym w umowie czyli przed dwudziestym szóstym lipca – informuje o przebiegu remontu Tomasz Mroczek, naczelnik wydziału infrastruktury i rozwoju powiatu.

Od marca wykonawca czyli starachowicka firma Budromost remontuje 420-metrowy odcinek ulicy od skrzyżowania z ulicą Polną do skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza.

– Wykonano chodnik od strony skarpy, roboty brukarskie są w tym zakresie na ukończeniu. Wykonano wszystkie kanaliki i wpusty kanalizacji deszczowej. Miejskie Wodociągi i Kanalizacja wymieniły wodociąg, który przebiegał na całej długości remontowanego odcinka. Wymienione są słupy oświetlenia drogowego i zamontowano nowe słupy doświetlające przejścia dla pieszych – wymienia naczelnik Mroczek. – Wykonawca przystąpił do wymiany krawężnika przy jezdni. prowadzone są prace brukarskie, wykonawca przystąpił do rozbiórki chodnika po lewej stronie – tam gdzie będzie wykonana ścieżka rowerowa – mówi Tomasz Mroczek.

Układanie warstw asfaltowych rozpocznie się pod koniec maja. Na początku czerwca wykonawca ma zająć się modernizacją skrzyżowania ulic Mickiewicza z Sienkiewicza jednak – jak zaznacza Tomasz Mroczek – prace będą prowadzone w nocy, a skrzyżowanie nie zostanie wyłączone z ruchu.

– Absolutnie nie planuje się zamknięcia skrzyżowania, ta zatwierdzona tymczasowa organizacja ruchu nie przewiduje zamykania skrzyżowania, co podkreślaliśmy od samego początku inwestycji. Taki warunek był też postawiony wykonawcy – zapewnia Tomasz Mroczek.

Samorząd powiatowy na tę inwestycję uzyskał dotację z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości niemal 2 milionów złotych. Całość to koszt 3 milionów 270 tysięcy złotych.

/mor/

Ważne wydarzenia