Kunowscy strażacy zbierają elektrośmieci i wymieniają je na sprzęt dla jednostki

fot. OSP Kunów

Strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kunowie po zimowej przerwie wracają z akcją 'OSP na straży środowiska’, którą rozpoczęli w lecie ubiegłego roku. Polega ona na zbiórce elektrośmieci. Zyski ze zbiórki zostaną przeznaczone na doposażenie strażnicy.

Ochotnicy zbierają zarówno ,,drobną’ elektronikę taką jak suszarki do włosów jak i duży sprzęt AGD.

– Zbieramy głównie sprzęt elektroniczny: kompletne lub niekompletne lodówki, pralki, zmywarki i wszystko, co jest zasilane prądem bądź bateriami – mówi Filip Sobański, zastępca naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Kunowie. Dodaje, że strażacy odbiorą sprzęt osobiście od każdego, kto wcześniej się do nich zgłosi.

– Odbieramy od każdej osoby, gdy ta skontaktuje się z nami telefonicznie. Dojedziemy w każde miejsce powiatu ostrowieckiego – mówi Filip Sobański.

Jednostka OSP w Kunowie elektrośmieci oddaje firmie z województwa świętokrzyskiego zajmującą się recyklingiem, z którą podpisała umowę.

– Łącznie od sierpnia do końca ubiegłego roku zebraliśmy prawie 15 ton elektrośmieci i wymieniliśmy to na pieniądze – to było około 10 tys. złotych – informuje Filip Sobański.

Strażacy elektrośmieci zbierać będą do października bieżącego roku. Chęć oddania ich strażakom należy zgłosić telefonicznie pod numerem telefonu,512 891 368.

/mor/

Ważne wydarzenia