Miał 6 zakazów prowadzenia pojazdów. Po zwykłej kolizji trafił za kraty

Zamknięciem w więziennej celi na 8 miesięcy zakończyła się dla sprawcy zwykłej kolizji drogowej interwencja wezwanych na miejsce funkcjonariuszy.

Do zdarzenia z zaskakującym finałem doszło wczoraj około 10.00 na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II i Bałtowskiej, gdzie zderzyły się ze sobą dwa samochody.

– W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że 34-letni kierowca pojazdu marki BMW nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej Peugeotem 34-latce – mówi Ewelina Wrzesień, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu.

W stłuczce nikt nie ucierpiał i interwencja szybko by się zakończyła wyłącznie mandatem dla sprawcy, gdyby nie historia tego kierowcy. Okazało się, że ma on dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Weryfikacja akt kierowcy pokazała, że 34-latek do tej pory takich zakazów uzbierał aż 6.

– Dalsze sprawdzenie w systemach policyjnych wykazało, że mężczyzna był poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości musi odpokutować on karę 8 miesięcy pozbawienia wolności – opowiada Ewelina Wrzesień.

Mężczyzna został na miejscu zatrzymany i obecnie przebywa w policyjnej celi, skąd trafi do zakładu zamkniętego.

/osa/

Ważne wydarzenia